پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک

e-government services united window

پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک

امروزه پنجره های واحد خدمات به عنوان یک بستر یکپارچه و به صورت برخط جهت ارائه خدمات سازمانی به شهروندان و به عنوان بخشی از شاخص توسعه دولت الکترونیکی در سازمان ها مطرح است.
در واقع پنجره های واحد خدمات سازمانی یک نمود بیرونی و شفاف از سازمان ها در اندازه گيري ميزان استفاده سازمان ها از فناروي اطلاعات و ارتباطات در جهت ارائه خدمات عمومي در سطح ملي ارائه می دهد.
عموما سازمان ها با اهداف اولیه متفاوتی به دنبال استقرار پنجره های واحد خدمات می ایند. برخی با هدف تسهیل در ارائه خدمات و ایجاد بستری شفاف به شهروندان و نتیجتا افزایش رضایت مندی ها، افزایش مشارکت های مردمی و برخی با هدف کاهش مراجعات حضوری و کاهش هزینه های سازمانی و برخی دیگر با هدف رصد هوشمند کسب و کار و شناخت گلوگاه های سازمانی،اما انچه که در مجموع، استقرار پنجره واحد خدمات و داده به عنوان ارزش افزوده در اختیار سازمان شما قرار می دهد شامل موارد زیر است:

  • کاهش هزینه های ارائه خدمات
  • کاهش مراجعات حضوری
  • شفاف سازی در ارائه خدمات
  • افزایش رضایتمندی کارکنان سازمان
  • تامین رضایت شهروندان
  • توسعه مشارکت مردمی
  • امکان شناخت و بررسی گلوگاه های کسب وکاری در ارائه خدمات
  • کاهش زمان صدور مجوزها با هدف تسهیل در راه اندازی کسب و کارهای جدید
  • امکان رصد هوشمند درارائه خدمات و تسهیل در اعمال تصمیمات نظارتی

صدای مشاور

صدای مشاور

پیاده سازی و توسعه  پنجره واحد دولت الکترونیک عموما با تحلیل و طراحی فرایندها، بهبود و در نهایت پیاده سازی  ان در بستر سیستم های مدیریت فرایند همراه بوده که عموما با  الزامات متعدد و فراوان پیاده سازی شده و یک عمل دفعی و یکباره تصور نمی گردد، بدین لحاظ ماهیتی تکاملی و تدریجی دارد و همانند یک سیستم یکپارچه مراحل و فازهای پی درپی و تکاملی را دنبال می کند.

مشاوران ما در برسا با درنظر گرفتن نیازمندی ها، شرایط و بلوغ  سازمانی شما و بر پایه شناخت و تحلیل درستی، چرخه های توسعه پنجره واحد خدمات  را ترسیم خواهند کرد.

فرآیند توسعه و پیاده سازی پنجره واحد خدمات یک فرآیند پویا و جامع است که با توجه  به بلوغ  و  اهداف سازمانی شما  به صورت پروژه های متعدد تعریف و در چرخه های حیات متعدد مورد بازنگری و اصلاح و توسعه قرار می گیرد.

پنجره واحد خدمات برسا

ما در شرکت برسا به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه دولت الکترونیک، توانسته ایم در بستر سیستم مدیریت فرایند(BPMS )کاملا بومی خود، به ارائه راهکارهای موثر در حوزه یکپارچه سازی، مکانیزاسیون و بهبود فرآیندهای سازمانی بپردازیم و اقدامات بسیار موثر و جامعی را در طیف وسیعی از سازمان ها و شرکت‌های دولتی انجام دهیم.
همچنین با توجه به نیاز ضروری سازمان ها به یکپارچه سازی خدمات خود در یک بستر آنلاین جهت ارائه خدمات سازمانی به شهروندان و مخاطبان عام، اقدام به طراحی و پیاده سازی محصولی تحت عنوان پنجره واحد خدمات الکترونیک برسا کرده ایم.
از این منظر، ما در شرکت برسا جزء معدود شرکت‌هایی هستیم که توانسته ایم سبد خدمات و محصولات خود را، در این حوزه تکمیل و به سازمان ها ارائه نماییم.

امکانات پنجره واحد خدمات و داده برسا

جهت مشاهده سایر امکانات پنجره وحد دولت الکترونیک و توضیحات بیشتر در این خصوص روی دکمه " سایر امکانات " کلیک نمایید.