سیستم ساز چیست؟

تعریف سیستم ساز

شاید پاسخ به سوال “سیستم ساز چیست” و یا توصیف سیستم ساز کار سختی باشد، زیرا دارای ابعاد مختلف و جنبه های متفاوتی است. اما آن را میتوان از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار داد.

 • ماژولها و ابزارهای توسعه

 • اثرات سازمانی و تحولاتی که در جریان فرآیندها و سامانه ها

 • امنیت اطلاعات و قابلیت اطمینان

 • مباحث فنی و زیرساختی

اما اگر بخواهیم سیستم ساز را در خلاصه ترین حالت ممکن تعریف کنیم میتوانیم بگوئیم: سیستم ساز پلتفرم یکپارچه توسعه نرم افزارهای سازمانی و پیاده سازی فرآیندهای کاری”

در سیستم ساز برسا سعی شده بهینه ترین روشهای توسعه نرم افزار در نظر گرفته شود و تجارب متعدد تولید سیستم، بصورت یکجا و در قالب یک زیرساخت مدون در اختیار طراحان و توسعه دهندگان قرار گیرد


راهکار توسعه یکپارچه نرم افزارهای سازمانی

یکی از نکات بارز در سابقه فعالیت های شرکت برسا، محوریت سیستم ساز (BPMS) در تمامی پروژه های انجام شده بوده است. شرکت برسا در تمامی دوران فعالیت خود هیچ پروژه و یا محصولی به غیر از استفاده از بستر سیستم ساز تولید ننموده است و همین نکته منجر به بلوغ و تکامل بسیار بالایی در این بستر گردیده است.

با توجه به اینکه در حال حاضر سازمانها و شرکتهای بزرگ ایران مخاطب و استفاده کننده از این بستر میباشند، بستر سیستم ساز نیز توانسته است با پوشش نیازهای متنوع آنان، به یکی از قابل اطمینان ترین و کامل ترین ابزارها در این حوزه تبدیل گردد.

توسعه یکپارچه نرم افزارهای سازمانی

برخی از راهکارها و نرم افزار طراحی و توسعه داده شده توسط سیستم ساز برسا در لیست زیر آمده است که با کلیک روی هریک می توانید به صفحه آن راهکار رفته و اطلاعات تکمیلی در آن خصوص را دریافت کنید.

گام به گام با سیستم ساز برسا

یکی از مسائل مهم در نگاه توسعه سامانه ها مبتنی بر سیستم ساز برسا، قابلیت ایجاد بلوغ تدریجی در سازمان می باشد. تجربه بررسی پروژه های متعدد نرم افزاری که با نرخ بالای شکست نیز معمولا مواجه می شوند عدم توجه به ظرفیت سازمان برای اجرایی نمودن پروژه های مکانیزاسیون فرآیندها می باشد.

در نگاه ساده معمولا تصور می شود با خرید یک نرم افزار جامع و یا ERP می توان به سادگی سازمان را در مراحل بلوغ و تکامل قرار داد، اما غافل از آنکه اگر بدنه سازمان همخوانی لازم از لحاظ دانشی و فرهنگی با سامانه های یکپارچه را نداشته باشد معمولا این گونه پروژه ها علیرغم هزینه های گزاف و صرف زمان بسیار با شکست مواجه خواهند شد.

با سیستم ساز برسا می توان


 • سازمانی بدون کاغذ

  با طراحی فرم های اطلاعاتی سهولت در ارتباط بین کارکنان سازمان و جلوگیری از هدر رفتن کاغذ

 • جمع آوری و مدریت اطلاعات سازمانی

  ایجاد، پالایش و تدوین اطلاعات بواسطه سیستم های نرم افزاری

 • مدیریت جریان های کاری

  برقراری روال انتقال اطلاعات و کنترل جریان های کاری

 • متغیرهای تصمیم گیری

  مدیریت و گزارش گیری از اطلاعات سازمانی و اطلاعات از وضعیت سازمان

 • نرم افزارهای جامع و پویای سازمانی

  قابلیت تولید نرم افزارهای جامع و پویا بصورت سفارشی سازی