شفافیت در واقع سریع ترین و کم هزینه ترین استراتژی است که یک سازمان می تواند به ساده ترین شکل ممکن، با نگاهی مسئولانه و پاسخگو به مردم، در راستای اعتماد سازی و با هدف مبارزه با فساد بکار گیرد.

شفافیت در واقع قرار گرفتن در مسیر دادن حق دسترسی ازاد اطلاعاتی به مردم است. شفافیت زمانی حاصل می شود که این اطلاعات در زمان درست، در قالب درست و با کیفیت درست ارائه شود. لذا زمانیکه همه این شروط برقرار شوند، می توانیم بگوییم شفافیت حاصل شده است. کمتر یا بیشتر از آن می‌شود عدم شفافیت، البته شفافیت الزاماً به معنای ارائه همه اطلاعات به همه افراد نیست.

شفافیت علیرغم سادگی ظاهر، چالش های حقوقی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فنی گسترده‌ای دارد. به همین جهت، ما در راستای تحقق حاکمیتی شفاف با همکاری اندیشکده شفافیت، این امکان را دراختیار شما می گذاریم که با همیاری مشاورین ما بتوانید با ایجاد درگاهی جامع، ضمن افزایش کارآمدی و سرمایه اجتماعی تان، سازمانی شفاف و پاسخگو داشته باشید.

درگاه شفافیت این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید متناسب با الزامات تعریف شده، نسبت به انتشار داده های اطلاعاتی به صورت فایل های ماشین خوان اقدام کنید. همچنین امکان درخواست اطلاعات توسط شهروندان و امکان ثبت و پیگیری شکایات و ایجاد نظرسنجی در سایت در نظر گرفته شده است.

 دولت الکترونیک - دولت شفاف

لینک های پیشنهادی